Поліграфічна продукція нині досягла максимальної позначки щодо попиту серед підприємців, компаній, приватних фірм. Ефективність застосування друкованої реклами для маркетингових ходів, участі у виставках, ярмарках є високою. Щоб співпраця з друкарнею була продуктивною та результативною, необхідно правильно скласти список питань та план діалогу з представниками друкованої справи.
Оформлення замовлення на друковану продукцію
Припустимо, керівництво фірми доручило вам підготувати друковані матеріали для участі у міжнародній виставці. Спочатку потрібно визначитися, яка саме паперова продукція буде потрібна, щоб фірма вигідно вирізнялася серед конкурентів.
Питання, які обговорюються під час попередньої розмови чи листування поділяються на основні та додаткові. Не вирішивши перший блок, немає сенсу переводити увагу фахівця на додаткові деталі замовлення.
Основний блок питань складається з таких складових:
- Формат паперу, який буде використаний для виконання завдання. Як правило, клієнти рідко знають які існують формати і погано вловлюють різницю між ними. У цьому випадку поліграфіст повинен назвати розміри виробу в міліметрах.
- Тип паперу. В арсеналі сучасних друкарень перебувають різні види паперів, свої поліграфічні особливості. Це і крейдований папір, з тисненням, покриттям, самокопіювальний і самоклеючий, глянсовий і матовий. Вам можуть бути запропоновані навіть ексклюзивні варіанти, наприклад, папір із кашеміровою структурою поверхні.
- Тираж. Про це ви повинні мати чітке уявлення, починаючи переговори з друкарнею. Однак досвідчений фахівець, дізнавшись вид діяльності вашої компанії, може дати слушну пораду, виходячи з власної практики. За результатами розмови обсяг тиражу може бути збільшений або зменшений.
- Доставка тиражу. Під час обговорення цього питання слід звернути увагу на такі моменти:
- Терміни. Клієнт повинен чітко знати останній термін виконання замовлення. Але тільки спеціаліст фірми-виконавця може дати тверду згоду на можливість виконання замовлення у встановлений час. Також клієнт повинен розуміти, що часу виготовлення продукції методом офсетного друку, що добре передає палітру кольорів, потрібно набагато більше, ніж на виробництво продукції цифровим принтером. Обговорюючи терміни, необхідно враховувати і форс-мажор, який може статися як поза виконавцем, так і з вини замовника.
- Чи є у виконавця зразки необхідної продукції? Кращі друкарні завжди готові запропонувати дизайнерські проекти, тим самим заощаджуючи час клієнтів. Колірну гаму, шрифти, складові завжди можна відредагувати. Якщо запропоновані варіанти не влаштовують вас, покажіть свій варіант макета.
- Кількість сторінок. Цей пункт є актуальним для розмови при замовленні журналів, брошур книг.
- вартість доставки по місту та за межі міської межі; - чи можна забрати продукцію власними коштами (самовивіз); - як буде упакована продукція та якою буде вага кожної пачки; - хто нестиме відповідальність за пошкодження продукції в процесі доставки.
Додаткові нюанси замовлення друкованої реклами включають:
- Можливості друкарні;
- Новизна обладнання;
- Майстерність фахівців;
- Вартість замовлення в залежності від тиражу;
- Наявність бонусів та знижок.
Починаючи діалог з розміщення замовлення з основних питань, Ви зарекомендуєте себе як грамотний спеціаліст, з яким захочеться продовжувати співпрацю.
Зв'язатися з типографікою "Принт Маркет" можна за допомогою телефонного зв'язку за номером: (044) 299-42-42 або написавши електронною поштою: info@printmarket.ua
Крім того, ніхто не скасовував живого спілкування з фахівцем.