Тиснення фольгою в поліграфії: особливості та переваги технології - Блог Принтмаркет

Тиснення як художній прийом у поліграфії знайшов застосування і давно увійшов у практику поліграфістів. Оформлення зображення методом відбитка дає додаткові виразні способи друку, додає об'єм, унікальність, шарм. Метод тиснення має в основі технології застосування кліше.

Візитки з тисненням фольгою

Технологічні особливості

Метод тиснення розрізняє два види виконання технологічної операції: тиснення та конгрев.

При високому тиску кліше вдавлюється поверхневий шар матеріалу, створюючи потрібне зображення тексту або орнаменту. Інструментом для виконання є кліше. Залежно від матеріалу кліше може бути холодним або розігрітим до певної температури. Для синтетичних матеріалів достатньо розігріву до температури в 120°C, для шкіри натурального походження потрібні температурні параметри кліше до 150°C, дерево витримує температури до 240-250°C.

Голе тиснення проводиться зазвичай на матеріалах з пухкою фактурою, такий вид тиснення у професіоналів зветься блинтового. Ефект блинтового тиснення особливо виразний на шкірі чи картоні. Ефективність методу підкреслюється застосуванням фольгованих матеріалів, які привносять у зображення блиск та урочистість, підкреслюють офіційний стиль, додають ефекту унікальності в оформленні виробу, покращують зорове сприйняття.

Але найчастіше застосовується фольгований відбиток вдавлених зображень, фольга йде як підкладка, вона з'єднується своїм нижнім шаром з відбитком. Правильний підбір фольги багато в чому визначає надійність та якість друку.

Конгрев виходить від взаємодії відразу двох кліше — опуклого та увігнутого. Конгрев дає опуклі зображення малюнка, літери, орнаменту чи символіки. Матеріал, що піддається конгреву, розміщується на пресі між двома шарами: штампом та контрштампом (пуансоном та матрицею). При сильному тиску виходить опуклий відбиток. Локальне стискування матеріалу дає виразний ефектний результат. Цей прийом друку часто можна побачити на обкладинці офіційних документів, буклетах, елітних етикетках та інших видах поліграфічної продукції високого рівня. Конгревне та блінтове тиснення може доповнюватися фольгуванням. При конгревному фольгуванні від частого використання виробу фольга може сходити із зображення, це потрібно враховувати під час обговорення умов замовлення.

Метод тиснення деталей

Зображення методом тиснення досягається під час використання кліше. Матеріал кліше повинен бути міцним, не схильним до температурних деформацій. Зазвичай, це сплави кольорових металів, мідь. Сучасними матеріалами виготовлення кліше є полімери. Фотополімерне кліше отримує зображення з матриці, потім фіксується за допомогою УФ-опромінення, холодною охолоджується водою. Таке кліше поступається міцністю металевому, витримує до 2 тисяч операцій, потім вимагає заміни. Але швидкість його виготовлення та доступність матеріалів є однією з переваг технології виготовлення штампу. Металеві кліше довговічні, але набагато дорожчі і використовуються на великих тиражах поліграфічної продукції.

Фольга та її призначення у поліграфії

Фольга як додатковий художній прийом у поліграфії з успіхом використовується при тисненні.

Зазвичай має кольори металів:

  • срібло;
  • золото;
  • бронза.

Фольга пігментована набуває після застосування вигляду фарби різних відтінків від чорного до помаранчевого, вона може бути матовою або глянсовою. Незвичайний ефект створюється від застосування лакової прозорої фольги.

Спеціалізована форма, що застосовується в поліграфії: магнітна і скретч-фольга, вид матеріалу, що стирається. Зустрічаються матові та голографічні варіанти для гарячого тиснення. Поява такого складу значно спростила фольгування відбитків і зробила операцію доступною широкого застосування. Замовлення можливе у будь-якій друкарні.

Застосування тиснення як художній прийом оформлення подарунково-сувенірної продукції зросло завдяки доступним цінам та чудовій якості послуги. Попит на поліграфічні послуги зростає у всіх сферах діяльності, велика її популярність у рекламі великого та малого бізнесу.

Приклади візиток з тисненням фольгою ви можете переглянути за посиланням: https://www.printmarket.ua/vizitki-s-tisneniem-folgoi.htm

Також привертають увагу візитки з об'ємним тисненням: https://www.printmarket.ua/vizitki-s-obemnym-tisneniem.htm

 

 

Можливо вас зацікавить

Корисні статті про поліграфію